KONOPNA FARMACJA -  konopny sklep - Olej konopny CBD, susz konopny, kosmetyki
content_copy
Czym są flawonoidy?
Flawonoidy to naturalne związki występujące w wielu owocach i warzywach. Występują także w produktach roślinnych, takich jak wino, herbata i czekolada. Flawonoidy mają działanie przeciwutleniające i mogą pomóc organizmowi oczyścić się z toksyn. Włączenie większej ilości flawonoidów do diety to świetny sposób, aby pomóc ciału zachować zdrowie i potencjalnie zmniejszyć ryzyko niektórych przewlekłych chorób.
 

Flawonoidy w konopiach

Roślina konopi składa się z 3 głównych komponentów: fitokannabinoidów (takich jak m.in. CBD, CBDa, CBG, CBN itd), terpenów i flawonoidów.

Flawonoidy to związki roślin, które nadają roślinom ich pigmentację (kolor), filtrują promienie UV, przyciągają zapylacze i zapobiegają chorobom roślin.
Konopie zawierają około 20 równych flawonoidów.
Flawonoidy są ważne, a przeprowadzone badania potwierdziły ich korzystne działanie: przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwnowotworowe i przeciwalergiczne.

Kwercetyna, apigenina i kannaflawina A to trzy flawonoidy znajdujące się w konopiach.

Kannaflawina A występuje wyjątkowo w konopiach indyjskich i jest silnym środkiem przeciwzapalnym.

Kwercetyna występuje również w zielonej herbacie, czerwonym winie i jagodach. Kwercetyna działa jako środek przeciwutleniający, przeciwwirusowy i przeciwnowotworowy.

Apigenina znajduje się również w herbacie z natką pietruszki, selera i rumianku. Apigenina ma właściwości przeciwlękowe i przeciwzapalne.

Flawonoidy tak jak i terpeny znajdują się w większości olejów konopnych CBD. Niestety większość analiz laboratoryjnych nie obejmuje specyfikacji flawonoidów w danym produkcie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium